Teslimat Bilgileri

Teslimat & İade Şartları

Siparişiniz onaylandıktan sonra aynı gün ya da işlem saatine göre bir sonraki iş günü kargoya verilir. 2 - 4  iş günü içinde adrese teslim edilir.

Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kargoya verilmektedir.

Doğal afet ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişiniz kargoya verildiğinde otomatik olarak bir takip linki üretilecektir. Bu linke Hesabım Bölümündeki Sipariş Takibi kısmından ulaşabilir, kargo firmasının güncelleyeceği bilgiler sayesinde kargonuzun hareketlerini takip edebilirsiniz.

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Lütfen ürününüzü teslim alırken kargo kutusunu açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Herhangi bir aksilik durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Müşteri Hizmetlerimiz size yardımcı olacaktır.

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunmazsa, kargo şirketi görevlisi size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notu bırakılan adrese tekrar uğranmaz, bu durumda kargoyu şubeden müşteri almalıdır. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimat adresi olarak "internet cafe", "herhangi bir kahvehane", "kargo şirketlerinin şube adresleri" veya "herhangi bir umuma açık alan" belirtilmiş ise sipariş iptal edilecek ve bu adreslere teslimat yapılmayacaktır.


İADE KOŞULLARI:


Qtoo.com.tr 'den aldığınız ürünü, teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.

  • Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılamamaktadır.
  • İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

İADE HAZIRLIĞI VE İADENİN ONAYLANMASI:

  • İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebinizi ve istenen diğer bilgileri yazınız, sadece [email protected] ye bir mail atmanız yeterlidir. İadeniz öncelikle Lider Elektronik Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından incelenir, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
  • İade edilecek ürünler ürünün faturası  ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderilir
  • İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre QTOO'nun iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur.)

İADE GÖNDERİMİ:

İade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti firmamıza aittir.
İade ve değişim işlemlerinde ücret ödememek için aşağıda ki adımları uygulamanız gerekmektedir;

Size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine giderek ******** kodu ile Lider Elektronik adına gönderim yapmak istediğini belirtmeniz yeterlidir.
Yukarıda ki kod ile işlem yaparsanız herhangi bir adres ve ücret ödemenize gerek yoktur.

Alışverişlerinizde Bizi  tercih ettiğiniz için TEŞEKKÜR ederiz.